FIFA 2022 väljalangemisetapi mängud

Kaheksandikfinaal mängiti 3.-7. detsembrini.A-alagrupi võitja Holland lõi Memphis Depay, Daley Blindi ja Denzel Dumfriesi väravad, kui nad alistasid USA 3:1, kusjuures Haji Wright lõi Ameerika Ühendriikide kasuks värava.Messi lõi Julián Álvareze kõrval oma kolmanda turniiri, viies Argentina Austraalia ees kaheväravalise edumaa ning vaatamata Enzo Fernándezi Craig Goodwini tabamusest saadud omaväravale võitis Argentina 2:1.Olivier Giroud' värav ja Mbappé löögist pääses Prantsusmaal 3:1 võit Poola üle, kusjuures Robert Lewandowski lõi Poola ainsa värava penaltist.Inglismaa võitis Senegali 3:0, väravad said Jordan Henderson, Harry Kane ja Bukayo Saka.Daizen Maeda lõi Jaapani kasuks Horvaatia vastu esimesel poolajal värava enne Ivan Perišići viigivärava teisel poolajal.Kumbki meeskond ei suutnud võitjat leida, Horvaatia alistas penaltiseerias 3:1 Jaapani.Brasiilia kasuks lõid skoori Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison ja Lucas Paquetá, kuid lõunakorealase Paik Seung-ho tabamus vähendas kaotusseisu 4:1-le.Maroko ja Hispaania vaheline kohtumine lõppes 90. minutil väravateta viigiga, mis viis kohtumise lisaajale.Kumbki meeskond ei suutnud lisaajal väravat lüüa;Maroko võitis kohtumise penaltist 3:0.Gonçalo Ramose kübaratrikiga alistas Portugal Šveitsi 6:1, väravad said portugallased Pepe, Raphaël Guerreiro ja Rafael Leão ning šveitslane Manuel Akanji.

Veerandfinaalid mängiti 9. ja 10. detsembril.Horvaatia ja Brasiilia lõpetasid 90 minuti järel 0:0 ja läksid lisaajale.Neymar lõi Brasiilia poolelt lisaaja 15. minutil värava.Horvaatia viigistas aga teisel lisaajal Bruno Petkovići väravast.Kui matš oli viigiline, otsustas heitluse penaltiseeria, mille Horvaatia võitis 4:2.Argentina kasuks lõid skoori Nahuel Molina ja Messi, enne kui Wout Weghorst veidi enne mängu lõppu kahe väravaga viigistas.Mäng läks lisaajale ja seejärel penaltitele, kus Argentina võitis 4:3.Maroko alistas Portugali 1:0, esimese poolaja lõpus lõi värava Youssef En-Nesyri.Marokost sai esimene aafriklane ja esimene araabia riik, kes pääses võistluse poolfinaali.Vaatamata sellele, et Harry Kane lõi Inglismaale penalti, ei piisanud sellest Prantsusmaa alistamiseks, kes võitis Aurélien Tchouaméni ja Olivier Giroudi väravate tulemusel 2:1, viies nad teise järjestikuse MM-i poolfinaali.

Tule ja disaini oma vihmavari meeskonna toetamiseks!

Postitusaeg: 13. detsember 2022